FAMEMAFIA

U bent nieuw?

Maak dan snel
een speler aan!
Podręcznik gry FAMEMAFIA

Wprowadzenie

W tej grze przeglądarkowej wcielasz się w członka Mafii. Poprzez pokaz swojej siły, zdobywanie szacunku i nowych rang, powoli staniesz się postrachem swoich wrogów w świecie Mafii. Pokonaj sprytem swoich przeciwników i zostań najpotężniejszym Mafiozem.

Na początku trochę czasu zajmie Ci przyzwyczajenie się do gry. Jeśli masz małe doświadczenie z tego typu grami, będziesz potrzebował czasu, by nauczyć się użytecznych sztuczek. Jednak nie martw się zbytnio, próbując różnych opcji szybko się wszystkiego nauczysz. Kradnij samochody, popełniaj (grupowe) przestępstwa, graj w kasynie: po wykonaniu kilku z tych czynności oswoisz się z mechaniką gry.

Podręcznik gry FAMEMAFIA
Siła
Rankingi
Zarabiaj prawdziwe pieniądze
Atak
Zabójstwo / śmierć
Opcje krajów
Kamienie życzeń
Blackjack
Ruletka
Siła

W tej grze wiele zależy od Twojej siły. Twoja ranga na liście członków zależy od Twojej siły. Posiadasz siłę ataku i siłę obrony. Twoja siła ataku, jak sama nazwa wskazuje, jest ważna podczas atakowania innych graczy. Siła obrony odgrywa ważną rolę przy bronieniu się przed innymi graczami..

Zyskujesz siłę poprzez kupno rzeczy takich jak bronie, samochody itp. Możesz również ćwiczyć na siłowni i w szkole bokserskiej.

Siła bokserska jest potrzebna do pokonywania innych graczy na ringu. Oczywiście Twoja siła bokserska jest częścią Twojej ogólnej siły.

Rankingi

Tutaj jest lista wszystkich możliwych rang oraz odpowiadających im praw i możliwości.

żółtodziób Wszyscy nowi gracze zaczynają z rangą
Sługus
Chłopiec na posyłki Od tej rangi możesz korzystać z notatnika
Najemnik
Kieszonkowiec Przy tej randze codziennie otrzymujesz 5.000 zl. gotówki za swój prestiż
Przemytnik Przy tej randze możesz usuwać punkty szacunku innych graczy
Krętacz
Złodziej rowerów
Obrabiacz sklepów Od tej rangi możesz ukrywać swój status online
Złodziej Przy tej randze otrzymujesz za darmo sejf
Oszust
Włamywacz
Diler
Obrabiacz sejfów
Informator
Szef gangu
Ojciec chrzestny Najwyższa ranga, która zostanie osiągnięta tylko przez nielicznych graczy. Nikt nie jest potężniejszy!

W pasku stanu widzisz swoją aktualną rangę oraz postęp w dążeniu do wyższej rangi. Pasek jest ciągle aktualizowany. Kiedy pasek jest pełny, otrzymujesz wyższą rangę.

Zarabiaj prawdziwe pieniądze

Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy. Wciąż jest to trudne? Poniższa lista to mały rzut oka na możliwości:

Sprzedawaj samochody
Atakuj innych graczy (lub zabijaj ich!)
Zapraszaj nowych graczy
Graj w kasynie
Zarządzaj obiektami
Dziennie 3% odsetek od salda Twojego konta bankowego (opcja biura wymian)
Bądź członkiem rodziny mafijnej, która posiada pieniądze i obszary ziemskie
Kręć kołem fortuny
Weź udział w (grupowych) przestępstwach
Wykonuj misje
Zamieniaj kredyty na pieniądze w grze
Atak

Poprzez atakowanie innych zdobywasz dodatkową gotówkę. Po udanym ataku otrzymujesz część posiadanych przez gracza pieniędzy. Twój przeciwnik straci również zdrowie. Jednak maksymalna ilość napadów, które możesz wykonać, jest ograniczona. W ciągu 24 godzin możesz 50 razy zaatakować innych graczy i 5 razy wybranego gracza.

Im więcej naboi wystrzelisz, tym większa Twoja szansa na sukces. Przeciwnik straci również więcej zdrowia. Nie ma 100% gwarancji, że wygrasz. Jedna rzecz jest pewna, im wyższa Twoja siła i ranga, tym większe Twoje szanse na zwycięstwo.

Są również minusy napadów. Zaatakowanie gracza kosztować Cię będzie trochę Twojej siły. Tak więc wybieraj ostrożnie swoje ofiary. Jeśli przegrasz swój atak, stracisz zdrowie.

Czasem nie będziesz mógł kogoś zaatakować. Oto możliwe przyczyny:
- Jesteś chroniony
- Twoja ofiara jest chroniona
- Twoja ofiara jest na urlopie
- Dokonałeś już dzisiaj 50 ataków lub atakowałeś już tego gracza 5 razy
- Pracujesz
- Zabiłeś kogoś w ciągu ostatnich 2 godzin, więc musisz poczekać przed kolejnym atakiem

Zabójstwo / śmierć

Możliwym skutkiem ataku jest śmierć. Jeśli zdrowie Twojej ofiary spadnie do 0, to oznacza, że go/ją zabiłeś. Oczywiście to działa w obie strony.

Jeśli zabity gracz miał aktywne aukcje, zostaną one przerwane, a pieniądze zwrócone posiadaczowi najwyższej oferty.

Jeśli zginiesz, tracisz następujące rzeczy:
- Całą swoją gotówkę oraz pieniądze na koncie bankowym (50% trafi do gracza, którego uwzględniłeś w testamencie, reszta trafi do Twojego zabójcy)
- Posiadane obiekty (kasyna, szpitale etc)

Jeśli kogoś zabijesz? Otrzymasz całą fortunę swojej ofiary. Jeśli jednak ta osoba uwzględniła kogoś w testamencie, spadkobierca otrzyma 50% fortuny.

Wskazówka: Przechowuj swoje pieniądze w sejfie. Nawet w przypadku śmierci pieniądze będą w nim bezpieczne. Kredyty i członkostwo VIP nie zostaną utracone, gdy zginiesz

Kiedy jesteś martwy, nie możesz kontynuować normalnej gry. Możesz się wylogować, kupić kredyty lub wskrzesić się w biurze wymian. Możesz również za darmo zresetować swoją grę używając opcji pełnego resetu, ale w takiej sytuacji tracisz wszystko i zaczynasz od zera. Kiedy wykupisz wskrzeszenie, możesz kontynuować grę.

Aby wszyscy mieli komfort gry, nie możesz ciągle zabijać. Po zabójstwie musisz odczekać 2 godzin nim będziesz mógł znowu zaatakować.

Opcje krajów

Istnieje wiele powodów, dla których możesz opuścić jeden kraj i odkrywać inny. Twoja ofiara znajduje się w innym kraju lub chcesz przejąć nowe kasyno. Może szukasz tylko tańszej amunicji? Niektóre kraje posiadają również specjalne zadania.

Niemcy
Sprytni gracze mogą zarobić ogromne pieniądze na giełdzie papierów wartościowych znajdującej się w państwie Niemcy
Chiny
W Chinach możesz szmuglować Chińczyków do Europy
Włochy
We Włoszech możesz zarobić załatwiając papieżowi kilka prostytutek
Kamienie życzeń

Kilka faktów na temat kamieni życzeń:
- Kamienie życzeń można kupić w biurze wymian
- Kamienie życzeń można również znaleźć, ale gdzie? To tajemnica, którą sam będziesz musiał rozwikłać!
- Kamienia życzeń można użyć do pominięcia misji

Blackjack

Celem blackjacka jest pokonanie banku (krupiera). Musisz spróbować jak najbardziej zbliżyć się do 21. Przekroczenie tej liczby oznacza Twoją przegraną. Jeśli ukończysz grę z mniej niż 22 punktami, ale z większą ilością punktów niż krupier, wygrywasz. Walety, damy i króle są warte 10 punktów. Karty od 2 do 10 są warte odpowiednio od 2 do 10 punktów. As jest wart 1 lub 11 punktów. Jeśli ukończysz grę z sumą punktów większą niż 21, krupier wygrywa.

Ruletka

W ruletce układasz swoje żetony na odpowiednich polach na stole. Koło ruletki jest podzielone na numery od 1 do 36. Są one również naprzemiennie kolorowe: 18 czerwonych, 18 czarnych. 0 jest zielone. Możesz obstawić żetony na kilku polach, by zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Kliknij "start", by zakręcić kołem. Gdy koło przestanie sie obracać, wygrywający numer (i kolor) zostaną wyświetlone.

Możesz postawić żetony na czerwony lub czarny Jeśli zgadłes kolor, otrzymujesz dwukrotność sumy, którą postawiłeś. Możesz również obstawiać pola parzyste/nieparzyste lub "od 0 do 18"/"od 19 do 36".

W tych przypadkach, jeśli zgadłeś, otrzymujesz trzykrotność tego, co postawiłeś:
Pierwszy tuzin (od 1 do 12)
Drugi tuzin (od 13 do 24)
Trzeci tuzin (od 24 do 36)

Obstawienie pojedynczego numeru daje możliwość wygrania 35-krotności postawionej sumy. Jeśli popełnisz błąd i chcesz go poprawić? Możesz kliknąć przycisk "reset" i spróbować ponownie.